Kurumsal

Uluslararası Otelciler Derneği (INTHA) ve Bodrum Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (BOYD)‘un ortak çözüm markası olan TurizmHR stratejisi, hedefi ve eğitim planlamalarıyla; sadece turizm ve bağlı sektörlerine odaklanan, Türkiye’nin lider “Turizm İnsan Kaynakları” portal yöneticilerinden biridir.

Ulusal veya çok uluslu, büyük veya küçük ölçekli tüm turizm işletmelerinin ortak sorunu olan insan kaynakları yönetiminde, güçlü ve güvenilir teknoloji altyapısıyla adaylara ve firmalara hızlı, kolay ve sektöre özel çözümler, seçme ve değerlendirme hizmetleri sunmaktadır.

Turizm işletmeleri, çalışanları, okulları ve öğrencilerini tek bir çatı altında birleştirerek, tüm Türkiye’nin turizm insan kaynakları ihtiyacına hizmet etmeyi misyon edinmiştir.

TURİZMHR.com

Turizm hızla değişen ve gelişen uluslararası bir sektördür. Otomasyon ve teknolojiden en az yararlanabilen sektörlerin başında gelen turizm, geçmişten günümüze emek yoğun birçok işletme tipini içinde barındırmaktadır.

Turizmin sektörel önemi ülkemizin tarihi dokusu, doğal güzellikleri, dünya mirası kayıtlarına giren önemli değerleri ve stratejik coğrafyası ile artmaktadır. Türkiye’nin hizmet sektörleri arasında, en yoğun iş yükünü ise, dünya pazarında sürekli gelişen ve artan turizm taleplerine bağlı olarak, turizm işletmeleri çekmektedir.

Bu nedenlerle turizm lise ve üniversitelerimiz, ülkemizde çok önemli bir görevi yerine getirmektedirler.

Uluslararası dil kullanımı, işletme kültürü oluşturma, hizmet becerileri, motivasyon, müşteri ilişkileri, istatistik yorumlama, yönetsel beceriler, strateji üretme, insan kaynakları yönetim başarısı, mali analiz becerileri, kriz yönetimi ve daha pek çok yönetim yapılarını içinde barındıran turizm sektörümüz; iyi eğitimli, özgüven sahibi ve çalışkan turizmcilere ihtiyaç duymaktadır.

İşte bu nedenlerle TurizmHR olarak biz, ülkemizin yetişmiş ve yetişmekte olan turizmcilerine iş, staj, eğitim ve gelişim alanlarında; her zaman yanlarında olacak bir turizm iş portalını sunmaktan gurur duyuyoruz.

KAPSAMA ALANI

Konaklama, Acentecilik, Yiyecek İçecek, Ulaşım ve Rekreasyon ana alanlarıyla, turizm sektörünün en geniş ve en güncel özgeçmiş havuzuna sahip olan turizm-ik, sektörünün lokal ve global gelişmelerini takip ederek, üye firmalarına kusursuz bir işgücü kabiliyeti sağlamaktadır.

Birbiriyle ayrılmaz bu 5 sektör alanını tek bir çatı altında buluşturan turizm-ik, Türkiye’nin resmi işgücü rakamlarıyla %12’lik dilimine, yani ortalama 2,5 milyon personelin istihdamına hizmet vermektedir.

Türkiye’de İstanbul, Antalya, Muğla, Aydın, İzmir, Ankara, Bursa, Nevşehir; Kıbrıs’ta ise Girne ve Magosa turizm insan kaynağının en yoğun ihtiyaç duyulduğu şehirleridir. Ancak turizm-ik.com iş ilanları sayfalarında, Türkiye’nin ve KKTC’nin her ilinden hatta Dünyanın pek çok ülkesinden gelen adaylar için sayısız işletme, pozisyon ve iş imkanı bulunmaktadır.

Sevgi ve Saygılarımızla,
TurizmHR Yönetim Kurulu

Not : Seyahat Endüstrisinin İnsan Kaynakları Çözüm Ortağı olan TurizmHR, Uluslararası Otelciler Derneği (INTHA) ve Bodrum Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (BOYD) resmi yayın kuruluşudur.

TÜM HAKLARI SAKLIDIR © 2018 TURİZMHR
E-Posta: info@turizmhr.com | Reklam: info@turizmhr.com